Containere de locuit – Case ecologice la preturi accesibile

Daca iti doresti sa realizezi o locuinta si nu dispui de un buget foarte mare, containerele de locuit sunt o alternativa prin care sa-ti transformi visul in realitate. Realizam case modulare din containere si personalizam fiecare proiect in acord cu cerintele clientilor nostri. 

Ne ocupam de toate etapele parcurse de la proiectare, pana la transport, avizare, autorizare, executie si receptionare a constructiei. Echipa noastra are grija de formalitati, iar tu nu trebuie decat sa te bucuri de rezultatul final. Suntem transparenti in ceea ce priveste costurile si nu percepem taxe sau comisioane ascunse. De asemenea, iti raspundem la toate intrebarile si te ajutam sa gasesti solutia potrivita pentru nevoile personale.

Timp rapid de executie

Constructiile din beton sunt foarte greu de realizat si implica un timp mare de asteptare. Totusi, lucrurile stau diferite cand vine vorba de containere modulare. Tot ce tine de realizarea lor se poate executa rapid, iar perioada totala pana cand te poti muta ajunge la 30 de zile. Astfel, aceasta este o solutie ideala pentru cei care au nevoie de spatiu in mod urgent si nu-si doresc sa angajeze un numar mare de muncitori.

Mobilitate

Lumea este intr-o continua schimbare si uneori s-ar putea sa-ti doresti sa te muti din oras. Acest lucru poate avea legatura atat cu serviciul, cat si cu alte motive ce tin de propria situatie.  Din fericire, casele modulare pot fi transportate oriunde. Procesul se realizeaza cu ajutorul unui tir sau camion si nu sunt necesare investitii mari pentru finalizarea operatiunii.

Grad inalt de personalizare

Nu exista limite in ceea ce priveste imbinarea elementelor. In mod contrar, frumusetea unor containere de locuit sta in imaginatia fiecarei persoane. Priveste locuinta aceasta precum o structura alcatuita din mai multe bucati. Ai posibilitatea de a adauga etaje pana la 4 niveluri si sa implementezi o scara exterioara, precum si sa vopsesti suprafata intr-o nuanta asemanatoare cu cea a lemnului. Doar tu esti cel care decide cum arata rezultatul final.

Rezistenta

In ciuda aparentelor, o locuinta modulara nu este usor de distrus. Aceasta este tratata special impotriva contactului direct cu focul, astfel incat exteriorul nu arde atat de simplu. De asemenea, structura solida este conceputa in asa fel incat sa reziste la cutremure si alte evenimente similare. Acest lucru este posibil atat datorita formei, cat si materialelor utilizate in etapa de asamblare

Construirea unei case din containere

Locuintele de acest tip sunt realizate din sectiuni multiple si sunt usor de amplasat pe orice teren. In etapa initiala, este stabilit designul si o estimare privind costurile. Pe langa montarea usilor si a ferestrelor,trebuie adaugata  instalatia de energie electrica, gazele si apa. Containerele sunt disponibile in dimensiuni standard, avand adesea o lungime de 6 metri si o inaltime de 3-3.5 metri. Cei care isi doresc o inaltime inferioara pot alege una de 2.5-2.6 metri. Exista si containere de 12 metri, dar acestea sunt mai rare. 

Locuintele realizate au nevoie de autorizatie, iar acest proces trebuie discutat cu primaria din zona. Vopsirea utilizata poate fi una termoizolanta, multe persoane folosind bej si albastru inchis drept culori principale. Casele modulare au durata de viata de 10-15 ani si sunt ideale inclusiv pentru cei care isi doresc locuinte temporare, de weekend sau de vacanta.

Cat costa o astfel de locuinta?

Daca iti doresti sa achizitionezi containere de locuit, echipa noastra iti poate livra casa la cheie. Asiguram cele mai inalte standarde privind siguranta si calitate, avand o echipa de profesionisti in domeniu. Punem la dispozitie o gama variata de modele si solutii metalice complete. De la primul pas si pana la finalizarea proiectului, coordonatori nostri iti vor sta la dispozitie si iti vor raspunde la toate intrebarile Whatsapp la 0724007006 .

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *